Partneři


Tip na knihu

Právě se nacházíte

O nás

Cesty Evropou

Máme rádi teplo, tedy alespoň většina z nás. Mnoho našich cest vede proto na jih. Také máme rádi hory. Kopce, jak známo, jsou kořením cyklistiky a bez nich je to zkrátka nuda. Proto naše cesty spíše než podél řek vedou přes horská sedla.

Naším cílem ale není jenom sportovní výkon, jakkoliv dobrá fyzická kondice je základem úspěchu. Cestujeme za poznáním. Země, které navštívíme, chceme poznat z blízka, poznat život a kulturu místních lidí. Místa, která navštívíme, se snažíme vnímat v historických souvislostech. Je nesmírně zajímavé pozorovat, jak se vyvíjela evropská kultura, do které patříme. Možnosti cestování po Evropě jsou prakticky neomezené. Na většině míst západní Evropy navíc fakticky zmizely hranice a s nimi jakékoliv bariéry. Život je cesta a cestování je nejlepší způsob jak poznat život.

Naše cesty vedou nejrůznějšími směry, přesto lze vysledovat dva hlavní motivy. Jára s Janou se pravidelně vracejí do Středomoří a společně máme všichni v oblibě hory, zejména Alpy.

Cesty Středomořím

Cesta na ostrov Korsika se nám stala v pravdě osudnou. Středomoří nám učarovalo: teplo, slunce, azurové moře, doteky historie a především všechny ty barvy a vůně zdejší flory. Míříme sem zpravidla v pozdním jaře, kdy je příroda nejkrásnější, počasí nejstálejší a dny nejdelší. Z cykloturistického pohledu jsou ve Středomoří, zejména v evropské části a na ostrovech, desítky zajímavých lokalit, které stojí za návštěvu. Právě tady se ve starověku odehrávaly události, které zásadně ovlivnily podobu Evropy, jakou ji známe dnes. Zde vznikly první vyspělé evropské civilizace i demokracie.

Na kole přes Alpy

Alpy jsou našinci nejbližší velehory. Vysoké štíty hor, zelená údolí, divoké řeky a modrá jezera jsou doslova magnetem, který i přes častější nepřízeň počasí znova a znova táhne. Také my se sem rádi vracíme. Zatímco alpské vrcholy zdoláváme s batohem na zádech, na kolech postupně ukusujeme z desítek horských údolí a ze sedel, která je spojují. Alpy projíždíme od Francie na západě po Slovinsko na nejvýchodnějším cípu, od rakouských Severních vápencových Alp po Italské Dolomity na Jihu. Alpy jsou velké a skýtají vděčné možnosti cyklistických výprav na mnoho let dopředu.

Stránky jsou umístěny na serverech hostingového programu CZECHIA.
© 2000 – 2015 Brněnský spolek cykloturistiky
© 2010 – 2015 webdesign by lubosspeska.cz
Licenční podmínky