Partneři


Tip na knihu

Právě se nacházíte

O nás

Účastníci cest

Tyto cestovatelské stránky popisují zážitky z dálkových cyklistických cest a z cyklistických zájezdů skupiny několika přátel, sdružených povětšinou kolem Brněnského spolku cykloturistiky.

Jádrem naší cestovatelské skupiny jsou Martin Vůjta a Jaromír Krejčí, spoluzakladatelé spolku, a Jana Pavlusová. Všechny cesty zde popisované mají společnou právě účast některého z nás. Na cestách jsme začínali dva: Martin a Jára. Postupně se k nám na cesty přidávali další kamarádi ze spolku i odjinud. Někteří se přidali jen pro jednou, někteří jezdí pravidelně dodnes. Po prvních letech, kdy jsme jezdili všichni pohromadě, se naše představy o cílech a časové možnosti cestovat začaly částečně rozdělovat. Mezi námi tak vznikly dvě skupinky. Velkou část cest organizuje Jára s Janou samostatně, druhou skupinu vede Martin s dalšími kamarády. Tyto stránky obsahují reportáže obou našich skupin, protože nás stále pojí přátelství a stejná touha poznávat cizí kraje.

Jaromír Krejčí

Spoluzakladatel Brněnského spolku cykloturistiky a hlavní tvůrce těchto stránek. Spolu s partnerkou Janou se soustřeďuje na individuální cesty jižní a západní Evropou. Cestování, nejen na kole, je jeho velkým koníčkem a věnujeme mu podstatnou část volného času. Vedle cykloturistiky má také rád pěší turistiku v různých podobách, nejraději z nich vysokohorskou turistiku. Zážitky z cest zachycuje objektivem fotoaparátu, bez kterého nikam nevyrazí. Dále se zajímá o mapy, meteorologii a další obory spojené s cestováním. Jára působí také jako stálý spolupracovník redakce časopisu Cykloturistika.

Na kole navštívené státy:  Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Dánsko, Chorvatsko, Itálie, Francie, Gibraltar (Velká Británie), Lichtenštejnsko, Maďarsko, Nizozemí, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie

Jana Pavlusová

Nepostradatelná druhá polovina cestovatelské dvojice s Járou a editor obsahu těchto stránek. Cestování je pro ni neodmyslitelnou součástí trávení volného času a životního stylu. Při všech příležitostech ráda vyráží do přírody a na cesty za poznáním. Kromě kola se Jana věnuje také různým podobám pěší turistiky. Má ráda teplo a slunce, proto výrazně preferuje jižní směr cest. Jana dává výletům a cestám správný impuls a podílí se rozhodujícím způsobem na podobě itinerářů cest. Ráda také fotografuje a přispívá tak k uchování vzpomínek ze společných putování s Járou.

Na kole navštívené státy:  Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Chorvatsko, Itálie, Francie, Gibraltar (Velká Británie), Lichtenštejnsko, Maďarsko, Nizozemí, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie

Martin Vůjta

Spoluzakladatel Brněnského spolku cykloturistiky a původní iniciátor všech dálkových cest. Milovník přírody, pohybu a cestování vůbec, zastánce zdravého životního stylu. Martin na kole projel kromě českých zemí i řadu evropských států. Kromě kola se věnuje také pěší turistice. Jako pěší turista přešel téměř všechna československá pohoří, také Alpy, rumunské Karpaty, Rodopy a Pyreneje. Má rád teplé kraje, proto možná dosud nezamířil například do Skandinávie. Zajímá se o historii, architekturu a železnici. Vyhledává přátele, kteří drží slovo a nevzdávají se v půli cesty.

Na kole navštívené státy:  Andorra, Chorvatsko, Itálie, Francie, Kanárské ostrovy (Španělsko), Lichtenštejnsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovinsko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina

Jiří Doubek

Mezi samými Moraváky jediný zástupce z Prahy. Ke společnému cestování se připojil na inzerát již v našich úplných začátcích na druhé výpravě a vydržel až dodnes. Jirka nemá rád konzumní způsob cestování, a proto nejraději jezdí na kole a kolo je také pro něj ideálním prostředkem k poznávání cizích zemí. Na rozdíl od ostatních má rád trochu více „chládek“, takže mu tolik nevadí, když se slunce schová. Možná proto se účastní zejména výprav, které směřují do hor a tolik zde nehrozí přehřátí. Jinak je ale dobrým parťákem do nepohody nejen z pohledu počasí.

Na kole navštívené státy:  Andorra, Itálie, Francie, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovinsko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina

Jiří Zapletal

Další z mimobrněnských účastníků společných výprav žije v Olomouci. Poprvé se zůčastnil naší cesty na Slovensko a do Maďarska, kam jej v létě roku 2003 pozvala kamarádka ze spolku. Byla to jeho vůbec první dálková cesta na těžko, kterou tehdy ještě absolvoval na vypůjčeném horském kole. Jako jediný ze skupiny nováčků na této naší nejpočetnější letní výpravě však u cykloturistických výprav zůstal. Jirka objevil cestování na kole jako dobrou příležitost k poznávání nových míst s partou kamarádů a od této doby je také aktivním účastníkem ostatních akcí spolku.

Na kole navštívené státy:  Andorra, Černá Hora, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Slovensko, Polsko, Rakousko, Španělsko

Kromě výše uvedených „hlavních protagonistů“ se některých dálkových cest a zájezdů v minulosti zúčastnili také další naši kamarádi, kteří jsou uvedeni vždy v souhrnu cesty v úvodu příslušné reportáže.

Stránky jsou umístěny na serverech hostingového programu CZECHIA.
© 2000 – 2015 Brněnský spolek cykloturistiky
© 2010 – 2015 webdesign by lubosspeska.cz
Licenční podmínky