Partneři


Tip na knihu

Právě se nacházíte

O nás

Naše cesty s kolem

Tak jako si někdo nedovede představit prázdniny bez lehátka u moře, chalupy na horách nebo třeba posezení s rybářským prutem, nedovedeme si zase my představit, že bychom alespoň část dovolené nestrávili v sedle kola.

Více souvislých dní volna je pro nás příležitostí vydat se někam dále, za hranice běžných výletů. Každoročně proto vyrážíme na jedno až třítýdenní cyklistické cesty do zahraničí. Nesměřujeme však nikam do exotických zemí, nejezdíme do vzdálených končin, tedy někam úplně mimo civilizaci. Soustřeďujeme se na cestování po Evropě, protože i zde je k vidění mnoho zajímavého a krásného.

Většinu našich cest si organizujeme – a také se na ně vydáváme – zcela sami, bez zázemí cestovních kanceláří. Přestože důkladná příprava na cestu zabere spoustu času a individuální cestování má nemalá omezení, umožňuje nám to vytvořit si cestu přesně podle vlastních představ, sami si určujeme denní režim, trasu i délku pobytu. Cestujeme převážně s kompletní výbavou, tedy s plně naloženými koly, nebo s přípojným vozíkem. Cestování „s plnou polní“ v sobě skrývá tak trochu romantiky i dobrodružství, a to i na starém kontinentu. Kdo se nikdy na podobnou štreku na kole s bagáží nevydal, možná tento náš styl cestování nepochopí. Podle okolností však i my volíme, spíše výjimečně, jiné druhy cestování, například s doprovodným vozidlem nebo s cestovní kanceláří. Nezávislé cyklistické putování „na těžko“ však má u nás vždy přednost.

Pokud jsme v minulosti nevyjížděli přímo z domu, pak k dopravě na výchozí místa našich cyklistických cest používáme snad všechny dopravní prostředky. Na kratší a střední vzdálenosti využíváme vlak, do míst s komplikovanějším spojením auto a do vzdálenějších míst se přepravujeme dnes již téměř výhradně letecky a někdy i odtud ještě dále vlakem, lodí či autobusem. Hranice dříve nedostupných míst, na která se chceme podívat, tím padají. I dvoutýdenní cestu tak můžeme snadno uskutečnit tisíce kilometrů od domova, což pro nás dříve bylo nereálné.

Všechny naše individuální cesty poměrně podrobně plánujeme předem. Nic jiného nám ani moc nezbývá, protože jsme většinou poměrně striktně omezeni délkou naší dovolené. Chceme-li z cílové destinace vidět co nejvíce zajímavých míst a zároveň se neuhnat, je dobré mít předem celkem jasnou představu, co se dá ve vymezeném čase stihnout. Tím se naše cesty odlišují od cest mnohých dálkových cestovatelů. Přestože se držíme svého itineráře, cesty si užíváme a snažíme se počítat i s rezervou.

Stránky jsou umístěny na serverech hostingového programu CZECHIA.
© 2000 – 2015 Brněnský spolek cykloturistiky
© 2010 – 2015 webdesign by lubosspeska.cz
Licenční podmínky